BBP, PKK ve IŞİD emperyalist

büyük_birlik_partisi

büyük_birlik_partisiGenel Başkanımız Mustafa Destici yaptığı açıklamada, dün Ceylanpınar’da pkk tarafından kalleşce şehit edilen polislerimize, bugün Diyarbakır ilimiz Şehitlik Semtinde devriye görevi yapan polis ekiplerimize yapılan hain saldırı sonucu bir polisimiz şehit olurken diğer polisimiz ise yaralanmıştır. Diğer bir olayda ise Kilisin Elbeyli ilçesinde IŞİD militanlarının açmış olduğu ateş sonucu bir astsubayımız şehir olurken iki uzman çavuşumuz da yaralanmıştır. Şehit olan askerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet dilerken yaralı askerlerimize ve polisimize de acil şifalar diliyorum. Öncelikle şehitlerimizin ailelerine, Emniyet Genel Müdürlüğümüze, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı diliyorum.” Dedi.

Türk milletinin vatanı uğruna şehit ve gazi olmayı her zaman kutsal bir görev saydığını, vatanı için savaşmaktan hiçbir zaman kaçınmamış bir millet olduğu ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Şehitlerimiz onurumuzdur. Bir ölür bin diriliriz. Oyuna, provakasyon’a gelmeyeceğiz. Kürtler kardeşimiz, bölücü/hain pkk ortak düşmanımızdır.” dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Pkk’yı lanetleyemeyen kukla eşbaşkanlar, Suruç’tan sonra ışid’e operasyon istedikleri gibi pkk’ya da operasyon isteyebilecekler mi?” diye konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Pkk nın siyasi uzantıları ve siyasi uzantısı olan sözde siyasi partinin milletvekilleri, onları muhatap alıp onlarla masaya oturanlar, onları medyada parlatanlar, hangi sebeple olursa olsun oy verenler vebaldesiniz. Sözde barış, demokrasi, insan hakları savunucusu gözüken bu 21. y.y katil eşkıya sürülerinin gerçek yüzü bir kere daha ortaya çıktı.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz angajman kuralları gereği yapılan saldırıya anında karşılık vererek ülkemize karşı yapılacak saldırılara karşı ciddi bir hazırlık ve kararlılık içinde olduğunu ortaya koymuştur. Benzer karşılığın aynı kararlılıkla Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet Güçlerimiz tarafından pkk’ya da verilmesi şarttır. Sözde çözüm süreci ile pkk meydanı boş bulmuş adeta bölgede cirit atmakta, köpeksiz köyde değneksiz dolaşmaktadır. Artık bu çözülme süreci sona erdirilmeli, bütün terör unsurlarına karşı ve onların tüm uzantılarına karşı top yekün bir mücadele başlatılmalıdır.”

kaynak: bbp.org.tr/haber_detail.php?haberid=6138

 

Share Button

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty eight − = twenty six