Bizim milliyetçiliğimiz kapsayıcıdır

NE MUTLUTÜRKÜMDİYENE

Türk Milliyetçiliği kimsenin tekelinde değildir. Bazı basın yayın organları, kurum ve kuruluşlar kendilerini Türk Milliyetçiliğinin adresi olarak göstermeye çalışmaktadır. Buna kimsenin hakkı yoktur… Siz kimsiniz ki milliyetçilik sizin tekelinizde olsun. Bizim fikrimizin hudutları o kadar darmıdır ki biz oraya sığalım. Her Türk kendi milliyetçiliğini yapabilir ve kendine bir kızıl elma çizebilir. O’nu kalıplara sokar bu dersek Türk’ün hudutlarını daraltmış oluruz.

Bizim Milliyetçiliğimizin merkezini oluşturan kaynaklardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

Birincisi; Devletin Birlik ve bütünlüğü tehlikeye girdiği zaman kendi babasını bile kızıl elma uğrunda katleden “Mete” ve Papaların önünde diz çöküp yalvardığı Attila… Yani Hun Türkleri.

İkincisi; Türklerde En Büyük başkalaşmaya sebep olan İslam’dır. İslam dinini kabul eden ecdadımızın çizgisi çok önemlidir. Hanefi ve Maturidi itikadı…

Hiç kimse Türk Milliyetçiliğini kendi kabile zihniyetine bulaştırmasın. Milliyetçiliğimiz batının milliyetçiliğine benzemez, bizim milliyetçiliğimiz kucaklayıcı ve birleştiricidir. Türk milliyetçiliğinde bölüşme, paylaşma kucak açma esastır. Türk Milliyetçiliğinde adalet ve hakkaniyet vardır. Türk milliyetçiliği zalimin karşısında, mazlumun yanında olmaya yeminlidir. Türk milliyetçiliği sömürgeye dur deyip, milli sanayimizi yükseltmeyi hedeflemektedir. Küresel yağma düzeninin dişlilerini kırıp, kendi kaynaklarımızı kullanmayı kızıl elma kabul eder.

Türk milliyetçiliğinin hedefi bağımsızlığımızı korumak ve Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmaktır.

Türk milletinin küresel soyguna dur demesinden korkuyorsunuz.

Türk devletinin yeniden lider ülke olmasından ürküyorsunuz.

Türk milliyetçilerinin iktidar olmasından çekiniyorsunuz.

Ve bu yüzden battıkça çırpınıyor, çırpındıkça da batıyorsunuz.

Fakat nafile, Türk milletinin iktidarına ket vuramayacaksınız.

Kucaklayan daraltmayıp genişleten Türk Miliyetçiliği anlayışı fikri Türk boylarının oluzlarında iktidar olarak muktedir olacaktır .

Ne kadar çamur atarlarsa atsınlar,

Ne kadar fitne yaymaya çalışırlarsa çalışsınlar milletimiz gerçekleri görmüştür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ nineteen = twenty nine

Pin It on Pinterest