3 Mayıs Milliyetçiler Günü

milliyetciler_gunu_3_mayis

Fikriyatımızın iftihar isimlerinden Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın dediği gibi;

Selam sana ey yılları heba olan genç.

İstikbalim gitti diye yaslanma sakın.

İstikbalin değil ruhun Allah’a yakın.

O yalancı istikbale bir perde indir.

Gerçek yarın, unutma ki bir gün senindir.

Gençliği duyarlı, uyanık, atılgan, çalışkan, vakarlı ve mert olan bir milletin yolu açık, talihi parlaktır.

Boş bir torba nasıl ayakta duramazsa, gençliği mecalsiz, heyecansız ve değersiz bir toplum ya da millet o denli ayakta kalamaz.

Bir milletin yokluk ve sefalet şartlarına gerilemesi yalnızca kaderin ve şansın üzerine atılarak geçiştirilemez, böyle izah edilemez.

milliyetciler_gunu_3_mayisBir devletin acziyeti, bağımlılığı, ataleti ve zayıflığı yalnızca başkalarıyla mukayese edilerek, onların gücü ön plana çıkarılıp bahane yapılarak anlaşılamaz.

Manas Destanı’nda kendi milletine kendi kaynağına yabancılaşan kişi ya da kişiler için “Közkamal” tabiri kullanıldığı, bu Mankurtlaşma halinin vahim ve tehlikeli neticelere yol açtığı çok açık bir vakıadır.

Bozgunların ardında, mağlubiyet ve kayıpların gerisinde bu olgu yatmaktadır.

Dünüyle barışık, gelecek ülkülerine sadık, milli değerlerine bağlı, maneviyatına sımsıkı sarılmış bir gençlik her zaman, her anlamda potansiyel ve stratejik bir güçtür.

Fikirlerimizin rotasını, Türk kültürü, Türk tarihi, Türk dili, Türk kimliği, yüzyıllar içinde ruhumuza nakşettiğimiz kardeşlik hissiyatı, son tahlilde aziz milletimiz tayin ve tarif etmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ nineteen = twenty seven

Pin It on Pinterest