Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu

Türkmen Milletvekili Niyazi MimaroğluTürkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu Parlamento binasında basın toplantısı düzenledi.
Mimaroğlu basın toplantısında Parlamento başkanlığının siyasi kitleleriyle düzenlediği toplantıda iller meclisi seçim yasası ve özellikle Kerkük’ü ilgilendiren yasa tasarısının detaylı bir şekilde tartışıldığını açıkladı. Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, siyasi kitlelerin Kerkük Seçimleri tasarısı üzerindeki tartışmalı fıkralara değindiği belirterek Türkmen ve Arap milletvekillerinin Kerkük için özel kanunun çıkarılması üzerine anlaştığını ifade etti. Mimaroğlu, söz konusu toplantıda Hükümetten gelen Federal Hizmet  konseyi adaylarının değiştirilmesi üzerine geri çevrildiğini bildirdi.
Mimaroğlu,siyasi kitlelerin bütçedeki 25 trilyon dinarın çiftçilere ve müteahhitlere verilmesine anlaştığını dile getirdi.

Mimaroğlu ayrıca, Maliye Komisyonu ile Irak Hükümeti  Türkmen milletvekillerinin 2015 ve 2016 tarihinde Tuzhurmatuı’da yaşanan olaylarda terör zedelere tazminat verilmesini reddettiğini ifade etti.

0Shares

Bir cevap yazın