Türkçülük Günü Türk Milleti’ne çağrı

Türkçülük Günü Türk Milleti’ne çağrı, Genel Başkan Bahçeli’nin Ankara’da açıkladığı MHP seçim bildirgesinde ağırlık, AKP’nin 13 yıllık yıkım politikaları sonucu açılan toplumsal yaraların sarılmasına, ekonomi ve ülke bütünlüğüne verildi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin, “Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek” başlıklı seçim bildirgesini 3 Mayıs Türkçülük Günü’nde açıklayan Genel Başkan Devlet Bahçeli partisinin vazgeçilmez önceliğinin Türk milliyetçiliği olduğunu bir kez daha vurguladı.


İhanet süreci bitecek

AKP iktidarının bölücübaşı Abdullah Öcalan’la masaya oturup vatan üzerinde pazarlık yapmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli, “MHP iktidarında terörün ve bölücülüğün kökü kazınacak. Terörle pazarlıklar derhal bitirilecek. İhanet süreci bıçak gibi kesilecek. İhanete ortak olanlar adalete sevk edilecek” dedi.

Hırsızlar hesap verecek

Ekonomi politikalarının 2 ana eksenden oluştuğunu belirten Bahçeli şöyle konuştu: Birincisi fakirliğe çare olacak rahatlatıcı politikalardır. İkincisi ise bununla eş zamanlı Türkiye’yi geleceğe taşıyacak kalkınma politikalarıdır. Özerk bir yolsuzlukla mücadele kurulu oluşturup soygunculardan ve hortumculardan hesap soracağız.

MHP’nin çarpıcı vaatlerinden bazıları

Emekliden dar gelirliye öğretmenden öğrenciye

*Emeklilere Mart ve Eylül aylarında yılda iki asgari ücret tutarında destek
*Muhtaç ailelere, Hilalkart ile harcama imkânı, öksüz ve yetime 100 TL aylık
*Her öğrenciye, öğrenim görürken 10 bin TL Yüksek Öğrenim Kuponu
*Atama bekleyen bütün öğretmenler kademeli olarak atanacaklar
*Evlenecek ihtiyaç sahibi gençlere 10 bin TL faizsiz banka kredisi alma imkânı
*Yaşlı bakım evleri inşa edilip 65 yaş aylığı 300 TL’ye yükseltilecek

Haber: Fatih Erboz ve Hanife Açıkalın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “(Milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum) sözlerini ağzından çıkaran, PKK ile masaya oturan, sonra ’u’dönüşü yaparak bunu inkâr eden kim olursa olsun nankördür, riyakardır” dedi. Bahçeli, Ankara Arena Spor Salonu’nda partisinin seçim beyannamesi tanıtım toplantısında konuştu. Partisinin, toplumsal onarım iddiasıyla huzurlu gelecek, milli, ahlaklı ve adaletli yönetim vaadiyle milletin huzurunda olduğunu belirterek aziz vatanı ağırlıklarından kurtarmaya talip olduklarını söyledi. Bu güzel ülkeyi arsızın, kansızın, hırsızın, uğursuzun elinden kurtarmaya yeminli olduklarını dile getiren Bahçeli, “Bu necip milleti sorunlarından arındırmaya, dertlerinden çekip çıkarmaya azimli olduklarını” ifade etti. Bahçeli, “Amacımız Türkiye’nin birliğini sağlam esaslara bağlayarak dünyada hak ettiği, gelişmişlik ve kalkınmışlık seviyelerine çıkarmaktır” diye konuştu.
Birbirlerine benziyor
Devlet Bahçeli, seçim beyannamelerini açıklayan diğer partilerin eteklerindeki taşları döktüğünü, birbirinden pek farkı olmayan söz ve vaatlerin kamuoyuyla paylaşıldığını söyledi. Siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamenin açıklanmasını en sona bırakmayı tercih ettiklerini kaydeden Bahçeli, “Geçmiş yıllarda açıkladığımız hedef ve izleyeceğimiz politikalarımız, özellikle siyasi kapkaççı AKP tarafından yüzsüzce çalınmıştır. Çünkü bunların işi, gücü yürütmektir. Bunların uzmanlığı emek yağmacılığıdır. Türkiye için söyleyecek sözü kalmamış AKP, bizi kopya etmenin hevesindedir. Nefesi çoktan tükenmiş, siyaseti iflas etmiştir” dedi.
Sözümüz namustur
Beyannameyi açıklamak için acele etmediklerini, millet için ne yapabileceklerini gece gündüz araştırdıklarını anlatan Bahçeli şöyle devam etti: “MHP yalnızca yapacaklarının sözünü veren, dürüst ve gerçekçi bir millet eseridir. Milliyetçi Hareket, hiçbir zaman ipe un sermemiş, suya yazı yazmamıştır. Biz geçmişini gömlek gibi değiştiren ilkesizlere hiç benzemedik..” Bahçeli, beyannameyi 3 Mayıs Türkçülük Günü’nde açıklamalarının da özel bir önemi olduğunu söyledi. Türk milliyetçilerinin, 3 Mayıs 1944’te yüzyıla damga vurduğunu belirten Bahçeli, Türk milliyetçilerinin geçmişte yaşananlardan, ihanetlerden ders çıkardığını anlattı. Bahçeli şöyle dedi: “Bu tarihten sonra büyük Türk milleti için bölünecek başka toprak parçası, gidilecek başka göç güzergahı, verilecek başka vatan köşesi asla kalmamıştır. Burası Türkiye Cumhuriyeti, milletinin adı ise büyük Türk milletidir. Ya bu vatanda yaşayacağız ya da bu vatan uğruna seve seve can vereceğiz. Ya bu topraklar üzerinde yaşayan millet, bir ve kardeş kalacaktır ya da Türk milletinin kayıplarına yenileri eklenecektir. AKP iktidarının bölücübaşı Abdullah Öcalan’la masaya oturup vatan üzerinde pazarlık yapmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli, ” MHP iktidarında terörün ve bölücülüğün kökü kazınacak. Terörle pazarlıklar derhal bitirilecek. İhanet süreci bıçak gibi kesilecek. İhanete ortak olanlar adalete sevk edilecek.

Bu bir yıkım tablosu

Ekonomi politikalarının iki ana eksenden oluştuğunu belirten Bahçeli şöyle konuştu: “Birincisi fakirliğe çare olacak rahatlatıcı politikalardır. İkincisi ise bunula eş zamanlı Türkiye’yi geleceğe taşıyacak kalkınma politikalarıdır. Özerk bir yolsuzlukla mücadele kurulu oluşturup soygunculardan ve hortumculardan hesap soracağız. 13 yıldır tek başına iktidar olan AKP milletten aldığı desteği adalet huzur için kullanmak yerine gerilim ve çatışma ekseninde heba etmiştir. Milli iradeyi yolsuzluk adaletsizlik ve bölücülük için kılıf yapmıştır. Bugünkü Türkiye tablosu tam bir yıkım tablosudur. Türk ekonomisinin çok ciddi yapısal sorunları bulunmaktadır. Borçlar tavan yapmıştır, yatırımlar azalmış, büyüme daralmıştır. Sanayi üretimi ve ihracatı dışa bağımlı hale gelmiştir. Üreticimiz zor durumdadır. Toplumsal şiddet tırmanmıştır. İntiharlar hırsızlık gasp çocuk istismarı ve kadına şiddet suçları katlanmıştır. Boşanmalar artmaktadır. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı 11 yaşına kadar inmiştir.”

Kimse aç ve açıkta bırakılmayacak

İşte MHP’nin seçim bildirgesinde yer alan vaatler: 
* Emeklilere mart ve eylül aylarında yılda iki asgari ücret tutarında destek verilecek.
* Atama bekleyen bütün öğretmenler kademeli olarak atanacak.
* Üzerindekti vergi kaldırılarak 949 lira olan asgari ücret 1400 lira olacak.
* Çalışanların maaşlarının asgari ücret kadar olan kısmından vergi alınmayacak.
* Çiftçiye mazotun litresi 1 lira 75 kuruştan verilecek.
* Büyüme yapısal tedbirlerle 2016 yılının sonunda yüzde 6.1 olacak.
* 2019 yılında kişi başına milli gelir 13.3 bin dolara yükselecek.
* İsraf ve aşırı tüketimin önüne geçilecek, yurt içi tasarrufların milli gelire oranı dönem sonunda yüzde 19.4’e ulaşacak.
* Uzlaşma kültürü geliştirilerek, toplumsal dayanışma ve kardeşlik pekiştirilecek.
* Kimse aç ve açıkta bırakılmayacak.
* Terör ve anarşiye son verilecek.
* Muhtaç durumda olan ailelerin en az bir ferdine iş imkânı sağlanacak. İş sağlanana ve ailenin muhtaçlığına göre yaklaşık 700 lira olmak üzere “Aile Desteği” ödeme programı başlatılacak.
* 65 yaşını doldurmuş muhtaç kişilere ödenen aylık 300 liraya yükseltilecek.
* Kamu çalışanlarına verilen tüm ek ödemeler emekli aylığına yansıtılacak.
* Aile birliğinin korunması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmaları sağlanacak.
* Şiddete maruz kalan kadınlara adli yardım desteği sağlanacak.
* Herkesi kapsayan aile avukatlığı sistemi oluşturulacak.
* Her öğrenciye öğrenim süresince başarılı olmak kaydıyla 10 bin liralık yüksek öğrenim kuponu verilecek. İşe girince faizsiz olarak 4 yılda geri ödenecek.
* Evlenecek ihtiyaç sahibi gençlerimize kamu bankaları aracılığıyla 10 bin lira faizsiz kredi alma imkanı sağlanacak.
* Muhtaç ailelere, harcama kartı “Hilal Kart” imkânı sunulacak.
* Kamu arazilerini yoksul vatandaşlarımıza tahsis edeceğiz.
* Yetim ve öksüze ayda 100 lira.

NOTLAR

MHP’den Türk milletine çağrı

AKP, CHP ve HDP adaylarını tanıtıp seçim bildirgelerini peş peşe açıklarken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bunun için özellikle 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü bekleyip partisinin vazgeçilmez önceliğinin Türk milliyetçiliği olduğunu bir kez daha vurguladı. MHP’nin, “Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek” başlıklı seçim bildirgesi Türkçüler Günü’nde Türk Milleti’ne yapılmış bir çağrı olarak siyasi tarihimize geçti. Bildirgede ekonomi ve iç güvenlik konuları çarpıcı biçimde öne çıktı. MHP’nin 256 sayfalık seçim bildirgesinin 10 sayfası teröre, 100 sayfası ekonomiye diğer sayfaları da ağırlıklı olarak yolsuzlukla mücadele ve adalete ayrıldı.
* Tanıtım toplantısı öncesinde Arena Spor Salonu’na ilk gelenler köfteciler, bayrakçılar, rozetçilerle çok sayıda seyyar satıcı oldu.
* Salona yan yana Türk bayrağı, Atatürk, MHP’nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş ve Bahçeli nin fotoğraflarıyla MHP bayrağı asıldı.
* Sanatçı Atilla Yılmaz’ın şarkılarıyla coşan salonda “Saray değil fabrika yapmak için bizimle yürü Türkiye” yazısı yer aldı.
* 7 Haziran seçimleri için “Bizimle Yürü Türkiye” ana slogan olarak seçen MHP, “Yolsuzluğa karşı yoksulluğa karşı”, “Bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlere karşı”, “Haksızlığa adaletsizliğe karşı”, “İçeride huzurlu dışarıda itibarlı yaşamak için” sloganlarıyla hükümetin politikalarına yönelik eleştirilerin yapılması dikkat çekti.

VATANDAŞ NE DEDİ?

Çiftçilerimizin yüzü gülecek

* Kadriye Kasel (ev hanımı 47): Çiftçiye mazotu 1 liraya indirecekmiş. Bence süper bir uygulama olacak.
* Nihal Ertol (emekli 54): Asgari ücreti keşke 2 bin TL yapsa.
* Ayşe Törer (işletmeci 52): Öğrenciler aldıkları öğrenim kredilerini iş bulduktan sonra ve faizsiz ödeyecek, bu güzel.
* Özlem Görücü (işletmeci 30):  Ezilen kesimden KDV’yi kaldıracağını, işletmeci kadınlara yüzde 50 faizsiz kredi desteği vereceğini söyledi. Bunlar beni mutlu etti.
* Yusuf Terzi (öğretmen 58): Atanamayan öğretmenler sorunu çözecek.
* Bayram Çamkerten (makine mühendisi 63): 65 yaş üstüne 300 TL ek ücret verilecekmiş. Çok yerinde bir düşünce.
* Akif Erdoğan (emekli 52): Mazottan, yemden, küspeden vergi almayacakmış. Çiftçilerin yüzü gülecek, üretim artacak.

Taşeron işçilere ve sözleşmeliye kadro

Seçim beyannamesinin “kamu yönetimi” bölümünde personel rejimini yeniden düzenlemeyi ve kamuda çalışan taşeron işçiler, 4/C’liler, vekil, sözleşmeliyle geçici statüde çalışanları kadroya geçirmeyi vadeden MHP, kamu işçilerine naklen atanabilme imkânı tanınacağını belirtiyor. Ayrıca beyannamenin “Ekonomik hedef ve sosyal politikalar” bölümünde ise kısa vadeli hedefin tek başına iktidar olmak olduğuna işaret ediliyor. MHP‘nin ekonomik vaatlerinin öne çıktığı seçim beyannamesinde, “Birinci iktidar dönemi” olarak nitelendirilen 2015-2019 yıllarının “onarım, bütünleşme ve atılım” dönemi, “İkinci iktidar dönemi” olarak nitelendirilen 2019-2023 yıllarının ise “bölgesel güç, küresel aktör Türkiye” dönemi olacağı belirtiliyor. Seçim bildirgesine göre, “birinci iktidar dönemi”nde yıllık ortalama yüzde 5.2 büyüme ve 700 bin yeni istihdam hedefleyen MHP, “ikinci iktidar dönemi” nde ise yılda ortalama yüzde 6.6 büyüme ve 1 milyon 25 bin yeni istihdam sağlamayı amaçlıyor.

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica