Doğu Türkistanlılardan MHP ve BBP’ye Çağrı

uygur-doğu-türkistanDoğu Türkistanlılardan MHP ve BBP’ye Çağrı

Abdulehad Barat Mahsum Çin Halk Cumhuriyeti kampında öldürüldü. Giyabi Cenaze namazı sonrası açıklama yapan Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Seyit Tümtürk, “Türk İslam aleminin Ramazanı mübarek olsun. Bugün Doğu Türkistan’da ne Cuma, ne Ramazan kaldı. Doğu Türkistanlı Müslümanların namusu, inancı ayaklar altına alındı. Ey İslam alemi, neredesiniz. Hani Mısır, Filistin ve Irak için seslenen kardeşlerim, oradaki mazlumlara sahip çıkan insanlar, ülkeler ve bu ülkelerin devlet başkanları Doğu Türkistan‘dakiler Müslüman, Türk değil mi?

MHP-BBPBugün Doğu Türkistan’da milyonlarca insan kamplarda yatırılmakta, işkence görmekteler. Çinliler Müslüman kızlarını kul köle yapmaktadır. Doğu Türkistan’ı unutmayın. Doğu Türkistan‘ın şansızlığı 1,5 milyar Komünist Çin işgali altında olması mıdır? Biz hep sustuk, haya ettik, ama Doğu Türkistan’daki zulüm halen devam ediyor. Cumhurbaşkanımıza, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ve Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici’ye sesleniyorum. Doğu Türkistan’ı unutmayın. 35 milyon Müslüman’ın yaşadığı Doğu Türkistan’a sahip çıkın” dedi.

3 ay önce Muhammed Salih’in şehit edildiğini, şimdi de Uygur İslam alimlerinden Abdulehad Barat Mahsum’un cezaevinde öldürüldüğünü söyleyen Tümtürk, “Biz Batı ülkelerinden bir şey beklemiyoruz. Bize Allah’ın dostu dost, düşmanı düşman” diye konuştu.

KAYNAK, Milli Gazete

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica