Sal. Nis 7th, 2020

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan

1 min read

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, Yalova’da Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda partililerle bir araya geldi. Oğan, Türkiye’deki olumsuzlukların giderilmesi için MHP’nin iktidara gelmesi gerektiğini belirtti. Oğan, “Sayın Genel Başkanımız ’Olmaz. Değil 500 küsur, bin küsur delege bir araya gelse kurultay yaptırmam’ diyor. ’Gidin mahkemeye’ dedi, gittik” dedi. Hukuki sürecin devam ettiğini dile getiren Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi ‘Milliyetçi Hareket Partisi delegelerinden oluşan 3 kişilik çağrı heyeti kongreye gidecek’ dedi ve kongre çalışmaları başladı.

Gittiler bir Tosya’dan bir de Gemerek’ten, çok özür diliyorum uyduruk iki karar çıkardılar. ’Bu mahkeme kararıyla Ankara 12. Sulh Mahkemesinin kararı geçersizdir’ dediler. Bu neye benziyor biliyor musunuz? Kaymakamın vermiş olduğu kararı muhtarın bozmasına benziyor. Nitekim bugün İzmir delegelerimizle beraber avukatlarımız gitti müracaat etti ve Tosya Mahkemesinin kararı iptal edildi. Gemerek’in de eli kulağında inşallah.

Ayrıca Yargıtay’dan da bu konuda müspet tavır bekliyoruz. Çünkü biz hukuk dışı bir iş yapmıyoruz.” Sinan Oğan, “Biz kongreyi yapar, başarılı olursak emin olunuz ki biz kazanırsak, BOP’çular, eyaletçiler, emperyal güçler kaybedecektir. Emin olun ki biz haklıyız. Hak bizimle beraber” ifadelerini kullandı

Kaynak: Uyduruk kararlar engel olamaz

Bir cevap yazın

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Yandex.Metrica Flag Counter