Ebedi Azap Yeri Cehennem

Bakırköy 5. Noterliği

16 Ağustos 2018 admin 0

Bakırköy 5. Noterliği Eski Londra Asfaltı Noter Telefonu : Bakırköy 5. Noteri Nazmiye Erol’dur Telefon numarası : 212 556 77 77 Fax numarası : 212 643 71 […]

Ebedi Azap Yeri Cehennem, Cehennem çoğu insanın merak ettiği bir konudur. Kimler cehennemlik olacak, cehenneme giren insanlar çıkabilecek mi? Bu ve benzer sorular herkesin kafasında bir soru işareti olmuştur.

Ebedi Azap Yeri CehennemCehennem, doğru yoldan sapan insanlar için hazırlanmış olan azap yeridir. Her şeyi kuşatan rahmetiyle bilinen Yüce Allah’ın gazabı da bir o kadar şiddetlidir. Dünyadayken durumu ne kadar kötü olursa olsun ölmeyi aklından bile geçirmeyen insanoğlu, eziyetlerle dolu cehennem hayatından kurtulmak için ölümü tek çare olarak görecek ve ölümüne hükmedilmesi için yalvaracaktır. Fakat bu, beklenmeyen bir son değildir. İnsana düşünebilmesi ve doğru yolu bulması için akıl verilmiş, hidayet rehberi olan kitaplar ve elçiler gönderilmiştir. İnsan bütün bu yardımcıların önderliğinde Allah’ın ipine sımsıkı sarılmalı, O’na asla ortak koşmamalı, inandıktan sonra da kendisini bu tehlikeye düşmekten korumaya dikkat etmelidir. Zira bu korkunç sondan onu kurtaracak olan ne dünyada kazandığı malları, ne yakınları ne de çocuklarıdır (Âl-i İmrân, 3/10; Mümtehine, 60/3). Yalnızca imanı ve salih amelleridir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


seventy three − = 65