Cum. Tem 19th, 2019

Çin’de kaç Müslüman var?

2 min read

Çin’de kaç Müslüman var?

Hâlbuki yalnız Çin ırkından olan Hui’lerin sayısı 130 milyonmuş. Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerinin sayısı 35 milyon civarında imiş. İkisini toplarsak 155 milyon eder.

Buna Çin’de vatandaşlık almış Kazaklar, Özbekler, Kırgızlar gibi diğer Müslüman ülkelerden gelmiş Müslümanlar dâhil değil.

Nüfus sayısı konusunda da savaş sürdüğü halde içimizden bazı “tekfirciler” Müslümanları İslam’dan çıkarmakla meşgul olacaklarına yanlışları düzeltmekle meşgul olsalar daha isabetli olur.

Eğitim programımızı düzenleyenler de uyutmakla meşguller.

Kılavuz kitabımız Kur’an-ı Kerim:

“Siz, insanlar için çıkarılan en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten yasaklar, Allah’a iman edersiniz. Ehl-i kitap da iman etse idi, onlar için daha hayırlı olurdu. Gerçi içlerinden (İslam’a) iman edenler vardır. Çoğunluk fasıktır.

Onlar, size ezadan başka zarar veremeyecekler. Eğer sizinle harp ederlerse, size arkalarını dönüp kaçarlar. Sonra onlara yardım edilmez.” (Al-i Imran süresi ayet 3/110-111) diyerek bizim görevimizi belirler.

Örneğimiz ve önderimiz, Sevgili Peygamberimiz, Medine’de Müslümanları eğitirken bu ayetleri okuyarak tüm insanlığa iyiliğin ve kötülüğün ne olduğunu öğretmeleri gerektiğini, gelecekte dünyanın her tarafında Müslümanların olacağını, İstanbul’un, Pers İmparatorluğu’nun, Roma’nın düşeceğini söyleyerek hedeflerinin boyutunu gösteriyor:

Allah, yeryüzünün bana topladı. Ben, yeryüzünün doğusunu ve batısını gördüm. Benim ümmetim, kesinlikle buralara ulaşacak ve bana gösterilen yerlerin yönetimine sahip olacaklardır” buyuruyor. (Müslim, Sahih, K. Fiten, Bab 5 Helaü’l-Ümmet, Hadisi Ebudavud, Tirmizi, Ahmed, Hâkim rivayet etmiştir)

Eğitimde kılavuzumuz Kur’an, örnek ve önderimiz, sevgili peygamberimiz olsun.

Acilen bu sene başlamak üzere, lise ve dengi bütün okullara ve ilahiyat fakültelerine “Dünya Müslümanları” dersi konulsun.

milligazete.com.tr/makale/1667431/mahmut-toptas/talim-terbiyye-teklifim

0Shares

Bir cevap yazın

Atahun

Name

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Flag Counter