Pts. Mar 30th, 2020

Ayetel Kürsi duası okunuşu ve Türkçe anlamı

2 min read
Ayetel kürsi arapça türkçe

Ayetel Kürsi duası Türkçe anlamı

Ayetel kürsi Bakara suresinin 255. Ayet-i Kerimesidir. En çok namaz sonlarında tesbihattan önce okunmaktadır. Yüce Allah’ın indiridiği ve dualarımızda kullandığımız Ayetel Kürsi Bahara Suresinde geçmektedir. Ayetel kürsi denilen Bakaras suresinin 255. Ayetini okumakta büyük yararlar bulunmaktadır. Allah “kulların kendisine dua etmesinden” son derece memnun olmaktadır. Ol değince oldural Yüce Allah hepinizin duasını kabul etsin.

Ayetel Kürsi Arapça Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim “Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.”

Ayetel Kürsi Türkçe Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran,
bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku.
Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek, ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Bir cevap yazın

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Yandex.Metrica