Zorla Güzellik Olmaz

Zorla Güzellik Olmaz İlişki hakkında basit gerçekler, hangilerini unutmamak gerekir. “Arasındaki farkı görmen gerekiyor: kim kendi boş zamanında seninle konuşuyor bide, hangileri seninle konuşmak için zaman ayırıyor.”  Başarılı ilişkiler – uzun ve zor bir iş. İlişkiyi daha iyi ve daha kolay hale getirmek için, ipuçları vardır. (Hayatının yolculuğunda çıkan insanlar, boşuna seninle tanışmıyorlar.) Her gün biz yeni insanlarla tanışıyoruz ve her tanıştığımızda biz kendimiz için önemli bir şey alıyoruz. Bazları bizi test ediyor, bazıları bizi kullanır ve bir ders verir, bazıları bize kazanç ve yeni başarıları yapmaya yardımcı oluyor ve bazıları bizi daha iyi yapar, bu çok değerlidir. (İlişkide, sen neyi veriyorsan aynı şeyi alıyorsun.) Suçlamaların ve hakaretlerin, kaprislerin karşısında, gülücük, kucaklanmayı ve sevgiyi beklemeyin. Anlamalarını istiyorsanız, kendiniz anlamaya çalışın. İnsanlara her yaptıkları döner- bu her zaman çalışan basit bir formüldür.

(İnsanların yaşamında bir yer almak için mücadele etme.) Zorla, güzellik olmaz, birçok kişi bu basit gerçeği unutuyor. Asla başka bir kişinin hayatında kendin için bir boşluk kazanmak için çalışma. Sonuçta, siz onun buna ihtiyacı olduğuna bilemezsiniz. (Tüm insanlar değişiyor, ve bu normaldir.)  İnsanların ihtiyaçları, düşünceleri zamanla değişiyor. O yüzden, birisi size değiştiğini söylüyorsa, endişelenmeyin ve kendinizde kusurları aramın. Belki de bu değişiklikler, tam tersine, sizin lehinize geldi. Senin yakın arkadaşı ile çıkarlarınız farklı olabilir, aslında bunda yanlış bir şey yoktur. İlişkiyi zorlama ve tahrişi içinde biriktirme, yen iyisi, ona zaman zaman tebrik kartları gönder ve sıcak anıları hatırla. Samimi ol. (İlişki üzerinde çalışmak gerek.) İlişkiler kendilerinden oluşmuyor. Onlar iki taraftan da ilgi ister. Samimiyet, karşılık ve saygı bunlar ilişkinin temelidir, bunlar sız ilişki çöker.

(Affetmeyi bilmek gerekir) Birçok insan affın- zayıflık işareti olduğuna inanıyor. Ama kelime: “Ben affediyorum!” bu anlama gelmiyor “Ben çok nazik bir adamım, bu yüzden rahatsız olama, sen hayatımı yaşamaya devam edebilirsin, sana tek bir kelime söylemeyeceğim”. Bu şu anlama gelir: “Ben geçmişin, geleceğimizin ve bugünü mahvetmesine izin vermem, bu yüzden seni affediyorum ve tüm hakaretleri unutuyorum.”(İhtilaflar – zaman kaybıdır.) Eğer sizi rahatsız eden insanlarla siz kavga etmeye daha az vakit harcarız, daha fazla zaman kalır sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek. Sizin ve sevilen birinin arasında bir anlaşmazlık varsa, kendinizi elinizde tutun. Öfkenizi kontrolde tutun, yoksa söyleyeceğiniz kelimeler sizi hayatınızın geri kalanı mahcup edecektir. Bazen güçlü bir ilişkiyi bir yanlış kelime berbat edebilir.(Başka bir kişiyi değiştiremezsiniz.) İnsan ancak kendi kendini değiştirebilir, başkasını değiştirmesi mümkün değil. Bu nedenle, sizin yakın ve sevdiği insanları oldukları gibi kabul etmeyi öğrenmeniz gerekir. Sizi rahatsız eden bir şey varsa, bunu dürüstçe karşıdakine söyleyin. Sevdiğiniz belki sizin için değişmek ister. (Bazı insanların sizin hayatınızdan yok olduğu zaman, sizin için yararlı olabilir.) Çevrenizi değiştirmek için korkmayın. (Yanınızda olan insanları taktir edin.) Sevdiklerinizi ihmal etmeyin ve onlara ne kadar çok ihtiyacınız olduğunu söylemeye unutmayın. Onlara yeterince zaman ayırın. Belki sizin ilişkiniz bitecek, sonuçta sonsuza kadar süren bir şey yoktur, ancak buna zaman harcamamak gerektiği anlamına gelmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixty five − sixty two =