Şehit Yakınları Çok Tepkili

Şehit Yakınları


şehit yakınları çok tepkili
, şehit yüzbaşı Ali ALKAN’ın abisi yarbay Mehmet ALKAN’ cenaze namazı kılındıktan sonra tepki yağdırdı. Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar ’çözüm’ diyenler ne oldu da şimdisonuna kadar savaş’ diyor” diye feryat etti.
Şehit yüzbaşının yarbay ağabeyi kendini tutamadı

Şehit Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze törenine üniformasıyla katılan şehidin ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan namazın ardından tabutun başına, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar ’çözüm’ diyenler ne oldu da şimdi ’sonuna kadar savaş’ diyor” diye feryat etti.

 

Yüzbaşı Ali Alkan’ı 15 bin kişi uğurladı

Beytüşşebap’taki hain saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenazesi dün memleketi Osmaniye’de gözyaşları ve dualarla toprağa verildi.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 21 Ağustos Cuma gecesi Ayvalık Jandarma Karakolu’na roketatar ve otomatik silahlarla saldıran PKK’lı teröristlerle kahramanca çatışıp şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan dün memleketi Osmaniye’de 15 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. 32 yaşındaki Yüzbaşı Ali Alkan’ın naaşı önceki gün Şırnak’ta yapılan törenin ardından helikopterle Osmaniye’deki Şehit Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Kışlası’na getirildi. Buradan da Osmaniye Devlet Hastanesi morguna konuldu. Bekâr olan ve 1.5 yıl önce annesi Fatma Alkan’ı kaybeden şehidin cenazesi dün hastane morgundan alınıp önce helallik için Fatih Mahallesi 3026 sokaktaki baba evine getirildi.

Vekillere tepki geldi

Ali Alkan’ın naaşı daha sonra tören için Envar-ul Hamit Camii’ne getirildi. Osmaniye’nin 1 Ağustos’tan bu yana verdiği 6’ncı şehit olan Ali Alkan’ın cenaze törenine Osmaniye Valisi Kerem Al, AKP, CHP ve MHP milletvekilleri, Osmaniye Belediye Başkanı MHP’li Kadir Kara, askeri ve mülki erkanla büyük bir kalabalık katıldı. AKP Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ile Mücahit Durmuşoğlu ve AKP İl Başkanı Hamza Tor, alana gelip cenaze namazı için ön safa geçmek istediği sırada kalabalıktan tepki geldi. Törene MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile birlikte katılan Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, “Cenaze törenleri gösteriş yeri olmamalı” diyerek gerilimin artmasına AKP milletvekillerinin neden olduğunu söyledi. Törene katılanları güçlükle sakinleştiren Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul cenaze namazını kıldırdı.

Yarbay ağabeyin isyanı

Törene üniformasıyla katılan şehidin ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan namazın ardından tabutun başına gelerek kardeşine “Alim” diye seslendi. Hırsından şapkasını çıkarıp, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar ‘çözüm’ diyenler ne oldu da sonradan ‘savaş’ diyor” diye feryat etti. Osmaniye’nin 220’inci şehidi Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan 15 bin kişinin katılımıyla asri mezarlıktaki Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

1500 polis görev yaptı

1 Ağustos’ta Jandarma Uzman Çavuş Ali Gökçe’yi, 4 Ağustos’ta Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar ile Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez’i, 12 Ağustos’ta Fatih Gökşen’i, 15 Ağustos’ta Jandarma Astsubay Muhammet Gürlek’i şehit veren Osmaniye önceki gün de Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın şehit haberi geldikten sonra yaklaşık 30 kişilik bir grubun HDP il binasını taşlaması üzerine cenaze töreninde geniş güvenlik önlemleri alındı. Emniyet Müdürlüğü tören için 1500 polisi görevlendirdi.

kaynak: yeniçağ gazetesi

0Shares

Bir cevap yazın