Ölümden Korkmayan Bir Adamın Öyküsü

Ölümden Korkmayan Bir Adamın Öyküsü

Ölümden Korkmayan Bir Adamın Öyküsü  Mirin Dajo, sadece bir takma ad. Gizem-adamın gerçek ismi, Gerrit Arnold Hanscom. Hollanda doğumlu, Arnold çocukken çizim yapıyordu ve 1932 yılında o 20 yaşındayken mimarların  arasında yerini aldı. Daha çocukken onla sıra dışı şeyler oluyordu. Bazen, sabahları uyandığında o ellerini boya içinde buluyordu ve masanın üzerinde – resimleri, hangilerini o rüyasında çizmişti. Ama en şaşırtıcı şuydu ki, bir gün o bir kaç yıl önce öldü ve daha önce hiç görmedi halasının portresini çizdi!  33 yaşında gizemli-adam vücudunun neredeyse yenilmez olduğunu buldu ve para kazanmak için bundan yararlanmaya karar verdi. O Hollanda, Amsterdam başkentine taşındı, nerede o yerel kafelere gidiyordu ve bir ücret karşılığında kendisini ” öldürmek için ” müşterilere sunuyordu. Yakında onun ünü tüm şehre yayıldı. Tabii ki, herkes Arnold mucizevi yeteneğine inanmıyordu.

Bir kez Zürih hastanenin doktorları Arnold kendisini sunum sırasında hipnoza sokuyormu, belirletmek için muayene yapmaya karar verdiler. Bu amaçla, X – ışınları yapıldı, ancak hipnozun hiçbir izi bulunmadı. Buna ek olarak, doktorlar doğruladı, asistan Arnoldu bıçakladı zaman hayati organlara denk geldi, yani: kalp ve akciğerlere. Fakat bıçak aci vermedi, hatta organlara zarar vermedi.

Daha sonra Hanscom Arnold, Mirika DAJO sahne adı aldı. O hayranlarından gizlenmek istediği için yapmadı. O evrensel bir dil oluşturmanın peşindeydi, hangisi hiçbir sorun olmadan tüm uluslar arasındaki iletişimi sağlayacaktı. Bunun için Esperanto dilini seçti. Bu yüzden o takma adını Esperanto’dan seçti, hangi Esperanto dilinde “muhteşem “, “inanılmaz” anlamına geliyor. Başlangıçta Mirika Dajo büyük konser salonlarında resitaller veriyordu. Ancak, çoğu zaman insanlar böyle bir gösteriye dayanamıyorlardı ve baygınlık geçiriyorlardı. Örnek, bir gösteri sırasında bıçak kemikten geçti ve bir ses çıkardı, hangisi bütün konser salonuna yayındı, bundan ötürü bir kaç kişi baygınlık geçirdi. Bu yüzden yetkililer Mirika Dajon’un geniş bir kitleye gösteri yapmasını yasakladılar. Bu nedenle, o küçük kaffe ve barlarda sunum vermek zorunda kaldı. Bir versiyon var, Mirika yakın gelecekte öleceğini biliyordu. Hollanda’dan gidiyorken, artık vatanına dönmeyeceğini asistanına söyledi. Ölümcül gösteri öncesi Mirika asistana deneye katılmamasını söyledi, sonuçlardan sorumlu olmaması için.

Mirika kendisini peygamber olarak görüyordu ve talep ediyordu ki, eğer Allah’a iman varsa, vücudunuzu kontrol etmeyi öğrenebilirsiniz….

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica