İslam Birliği Nasıl Olur

hoca-ahmet-yesevi-tarikatı

İslam Birliği Nasıl Olur? Nasıl Müslüman Ülkeler Bir Araya Gelebilirler? İslam Birliğinin Şartları Nelerdir? Öncelikle şahsi öngörüm şudur ki ben İslam Birliğini Kuracağım. Bunun için öncelikle TÜRK BİRLİĞİ’ni kurmam gerekecek. Evet kuracağım. Yer yüzünde ilk öncelikle BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİNİ BİR ARAYA GETİREREK BU “birliği” oluşturacağım.

Niçin bir arada değiliz, ırkımız bir, dilimiz bir, dinimiz bir, kitabımız bir, kıblemiz bir; o halde hangi sebeple bir araya gelemiyoruz öncelikle bunları bulup “birliğin önündeki engellerikaldıracağım.

efrasiyap-türk-mü

İşte bunun sonunda aradaki bütün engeller kalktığı için zaten otomatik olarak siyasi, askeri, ekonomik, sosyolojik hatta fiziki olarak birleşmiş olacağız. Bu ne işe yarayacak TEK SES olacağız. Yürekler toplu atacak, Ne diyor Mehmet Akif’imiz “Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez!”

Şimdi faraza, ben Özbekistan’a yada Azerbaycan’a vb. gideceğim, efendim pasaport varmı, vize varmı, kaç gün kalacaksın, niye kalacaksın, falan gibi sorulara muhatap kalmayacağım gideceğim istediğim kadar kalacağım, gelecekler istedikleri kadar kalacaklar. Biz Akıllı Milletiz Vesselam. bunları aşmak bizim için çocuk oyuncağı olacak inşallah

DAHA SONRA İSE; YER YÜZÜNDE NEREDE BİR MÜSLÜMAN DEVLET, KAVİM, TOPLULUK, HATTA AİLE VAR İSE ONLARI BİR ARAYA GETİRECEK SEBEPLERİ ORTAYA KOYACAĞIM.

Öncelikle; Bu halkın büyük kısmı benim cemaatim, benim tarikatım, benim meşrebim deyip duruyor. Onların hepsinin benim Ümmetim demesi için çalışmak boynunuza borç değil midir?<m.şevket eygi> İŞTE ÖNCE BUNU SAĞLAYACAĞIZ. bizim milletimiz diyeceğiz (buradaki millet tabirini türk milleti olarak yada başka bir millet olarak kullanmadım. “küfür tek millettir” sözünün karşılığı olarak kullandım) Yani YUKARIDAKİ M. Şevket EYGİ beyin dediği gibi bencil olmayacağız; benim cemaatim, benim tarikatım, benim partim benim meşrebim demeyeceğiz, “BENİM ÜMMETİM, BENİM MİLLETİM DİYECEĞİZ” ki “BİR OLALIM” üçe-beşe-ona bölünmenin önündeki sebebi kaldıralım. Sonra zaten TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ kurulacaktır. Ve BİZ İnşallah O’nu kuracağız.

<Resul AŞKIN> Şişli, Ekim 2014

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ eighty = eighty nine

Pin It on Pinterest