Irak Türkmen Cephesi

itc-ırak-türkmen-cephesiÜlkedeki son gelişmeler ve Türkmenleri ilgilendiren konular Irak Türkmen Cephesi’nde masaya yatırıldı.

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi bugün Türkmen sivil toplum örgütlerini kabul ederek toplandı.
Toplantıda konuşan Salihi, ülkedeki son gelişmelere değinerek komşu Türkiye’nin Irak’a yönelik yardımlarından, ülkenin toprak bütünlüğü yönündeki tavırlarından söz etti.
Salihi, toplantıdaki konuşmasına Irak Türkmen Cephesi’nin ulusal bir kurum olduğunu belirterek, Cephenin, ülkenin toprak bütünlüğünden olan tavırlarından söz etti.
Salihi konuşmasında Türkiye’den aldıkları desteklerle Türkmeneli Bölgelerindeki insani yardımlarından söz ederek, Türkiye’nin insani yardımları unutulmamalı dedi.
Salihi, Telafer’in terör örgütü IŞİD’den kurtarılmasını amaçlayan Türkiye’nin askeri yardımlarını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.
ITC Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Salihi, Türkmenlerin Türkmen Köyü Beşiri’nin  kurtarılmasına odaklanması gerektiğini de dile getirdi.
0Shares

Bir cevap yazın