Honore De Balzac Ve Onun Kadınları

Honore De Balzac Ve Onun Kadınları Yazar Honoré de Balzac kahveye hayrandı ve günde yaklaşık 50 bardak kahve içiyordu. Ama onun başka bir tutkusu da vardı – 30 yaş üzerinde güzel bağımsız kadınlar. Doğum gününe özel sevdiğimiz yazarın güzel kadınların hakkında sözlerini topladık. Biz bu sözler gerçek kadınların psikoloji uzmanının sözleri olduğunu düşünüyoruz. “Karısını sevgili yapmakta başarısız olması, sadece kocasının yetersizliğini kanıtlıyor. Tek bir kadına tüm kadınları bulmak gerek.”  “Kadın yürüyüşüyle her şeyi gösterebilir, ama görmek için izin vermiyor.” “Kocasına gülen kadın artık onu sevemez.” “Bir kadın, bir denizci açık denizi bildiği gibi, o da sevdiği adamın yüzünü öyle bilir.”

“Kıskanç adam  aslında eşinden şüphe etmiyor, kendisinden ediyor.” “Hiç kimse kadını genç veya olgun, güzel ya da çirkinlik, salak ya da akılı olduğu için sevmiyorlar; onu o olduğu için seviyorlar.” “Bir kadını kontrol altında tutabiliyorsan, devlet bile yönetebilirsin.” “Sadece kadının son aşkı ile, bir adamın ilk aşkı ile mukayese edilebilir.” “Adam bir şey kazanmadan, kaybediyor. Kadın kazanıyor, hiç bir şey kaybetmeden.” “Bir kadın bir erkeği kazanmayı seviyor, hangisi diğer kadına aittir!” “Hiç kimse kadınla arkadaş olamaz, eğer onla sevgili olabiliyorsa.”

“Adamın hep aynı kadınla mutlu olması mümkün olmadığını düşünmek saçmadır. Bu açıklamaya eşdeğerdir, iyi bir müzisyen birkaç keman gerektirir bir şarkıyı çalmak için.” “Bir kadın bir adama ait olmalıdır, kim onu sorunlarını çözecek.”

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica