Hayat Misali Ve İki Kutu Bira

Hayat Misali Ve İki Kutu Bira

Hayat Misali….Ve İki Kutu Bira Bir profesör kendi sınıfında beş litrelik bir cam kavanoz aldı ve kavanozu minik taşlarla doldurdu. Kavanozun dolu olup olmadığını öğrencilerine sordu. Öğrenciler kavanozun dolu olduğunu söylediler. Sonra profesör bir kutu bezelye açtı ve büyük kavanoza döktü. Kavanozu biraz salladı, doğal olarak, bezelye taşların arasındaki boşluğu doldurdular. Kavanozun dolu olup olmadığını bir kez daha öğrencilere sordu. Cevap: Evet, dolu olduğunu söylediler. Sonra profesör bir kutu kum aldı ve kavanozun içine döktü. Tabi ki, kum tamamen boş alanı doldurdu ve her yer kavanozda kapandı. Kavanozun dolu olup olmadığını bir kez daha  öğrencilere sordu. Cevap: Evet, bu sefer kavanoz tamamen doldu. Sonra masanın altından iki kutu bira çıkardı ve son damlasına kadar kavanoza onları döktü, bira kumu yumuşattı. Öğrenciler gülüyordu. Şimdi kavanozu hayatınız olarak düşünmenizi istiyorum. Taşlar hayatınızdaki en önemli şeyler: aile, sağlık , çocuklar, arkadaşlar tüm gerekli olan şeyler hayatınız dolu olsun diye,diğer şeyler kayıp oldu ise.

Bezelye– bunlar bizzat sizin için önemli olan şeyler: iş, ev , araba. Kum da diğer küçük şeyler. Kavanozu ilk başta kumla doldurursanız bezelye ve taşlarla yer kalmaz. Ve ayrıca hayatınızda tüm zamanı ve tüm enerjiyi küçük şeylere harcıyorsanız, en önemli şeyler için hayatınızda yer kalmaz. Size mutluluk getirecek şeylerle uğraşın: çocuklarınızla oynayın, eşleriniz için zaman ayırın, arkadaşlarınızla görüşün. Her zaman çalışmak için, evinizde temizlik yapmak için, arabanızı tamir etmek ve yıkamak için vaktiniz olacak. Öncelikle hayatınızda taşlara dikkat edin, yani hayata en önemli şeylere.

Siz öncelikleri belirleyin, gerisi sadece kum. Daha sonra öğrencinin birisi elini kaldırdı ve hocaya birayı neden kavanoza döktünü sordu. Profesör gülümsedi: Bu soruyu sordunuz için sevindim. Bunu yaptım size kanıtlamak için, hayatınız ne kadar meşgul olsa da birkaç bira almak için her zaman vakit vardır.

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica