Dünyanın En Büyük Askeri Liderleri

Dünyanın En Büyük Askeri Liderleri

Dünyanın En Büyük Askeri LiderleriDünyanın En Büyük Askeri Liderleri. Bu insanların arkalarından, büyük asker orduları geliyordu. Her zaman, ne kadar insan uygarlığı var, savaşlarda vardı. Ve savaş, büyük savaşçılar yaratıyordu. Richard  Aslan Yürekli  O üstün liderlik yeteneğinle ve kişisel cesareti ile bu takma isimi kazandı. Birlikte Fransa Kralı ile Philip II o haçlı seferi açtı. O ihanet müttefik kurbanı oldu, bu nedenle o Kutsal Mezarı Selahaddin “Doğu Şövalye” ordusundan alamadı. İngiltere’ye döndükten sonra İngiliz taç için kardeşi John ile yorucu mücadeleye önderlik etti. Kral Richard Aslan Yürekli hakkında çok şövalyelik efsaneleri ve türküleri söyleniyor. Spartacus  Tarihinin en ünlü gladyatörü, Antik Roma’ya karşı bir köle isyanı kaldırdı. Bir versiyonuna göre, köle ve daha sonra gladyatör olmadan önce, o Roma ordusunda görev yaptı. Askerden kaçtı ve bir hırsız oldu. Kaçak köle ordusu ile, Roma topraklarını her tarafını gezdi. 71 M.Ö. güneyindeki Nehri Sylar yarımadanın Savaş’ında gladyatörler yenildi, Spartacus öldü. Geleneğe göre, Spartacusu öldürülen Felix adında bir lejyoner, Pompeii de olan evinin duvarına bu savaşın mozaik resmini koydu.

Selahaddin  Mısır ve Suriye sultanı, XII yüzyılın yen parlak Müslüman askeri lideri. Kötü karakter üçüncü Haçlı Seferinde Batı dünyasına göre ve İslami türbelerin savunucusu “Kâfirler”ordularından Doğu dünyası için. Kral Aslan Yürekli Richard esaret altına aldı, ama sonra bir söz karşılığında ( Müslüman Kudüs serbest bırakmaya çalışmasın) mertçe onu eve gönderdi. İlk lider, ileri taktiklerde hızlı at saldırılarını geliştirilen. Napolyon Bonapart  Fransa İmparatoru, olağanüstü bir lider ve devlet adamı. Askeri kariyeri teğmen rütbesiyle başladı. 1788 yılında, neredeyse Rus ordusunda bir subay oluyordu, hangisine sadece yabancı askerlerini alıyordurlar, Türkiye ile savaşmak için. Kariyerinin başından beri, savaşlara katılarak, o kendini yetenekli ve cesur komutanı olarak kanıtlamıştı. İmparator olduktan sonra, sözde Napolyon Savaşları başlattı (1796-1815), hangileri kökten Avrupa’nın yüzünü değiştirdiler.

Alexander Nevsky  Askeri işlerini erken yaşta öğrenmeye başladı. Bir prens olarak, o kendi timlerini önetiyordu ve bizzat kendi ön planda savaşıyordu. Lakabını Neva Nehri kıyısında zafer onuruna kazandı, 1240 yılında İsveçlilerle savaştığı zaman. Ancak, onun en ünlü zaferi, 1242 yılında Peipus Gölü üzerinde Buz Savaşı oldu. Alexander Nevsky savaşçıları Livonian Düzeninin şövalyelerini öldürdüler ve durdurdular Batınını acımasız Katolik etkisini, Rus topraklarına karşı. Gaius Julius Caesar Bu Roma diktatörü, lider ve devlet adamı, Roma İmparatorluğunun ilk imparatoru uzakta, kendi ülke sınırların ötesinde  muzaffer savaşları için ünlü oldu. Ünlü Roma lejyonların başında olduğu için Galya’yı, Almanya’yı ve İngiltere’yı fethetti. O kendi zamanında en güçlü lider olarak biliniyordu, ama komplocu küçük bir grup tarafından kurban gitti.

Hannibal Barca Müthiş Karfagenli komutanı ve stratejisi. Kendi savaşlarında, düşmanların askerlerini kapsama taktikte çok başarılıydı. Roma dan nefret ediyordu. Onun, 37 savaş filleri ile ve 46 000 ordusu ile,  Pyrenees dağlarının ve karla kaplı Alpler dağlarının efsanevi geçişi biliniyor. Cengiz Han  Moğol geniş imparatorluğun kurucusu ve ilk büyük hanı. Organize eden ve başarılı ile yürüten Moğol fetihlerini Çin’de, Orta Asya’da, Kafkaslar’da ve Doğu Avrupa’da. Akıllıca, yönetiyordu binlerce askeri, mecburi görevi başlattı,  büyük ölçekli savaşlarda bir strateji geliştirdi. Ve bir çok askeri reformları geliştirdi. Leonidas  Spartanın ünlü kralı. Onun küçük bir kuvvet 300 seçilmiş askerlerden, sonsuza dek kaplı, çünkü onlar cesurca karşıladılar pers Xerxes şahın ordunun. İki gün boyunca, spartalılar saldırıları püskürtürler. Sapartalılar bütün cesur kuvvet öldü. Büyük askeri kaybından kızan şah Xerxes, ona Leonidasın cesedini getirmelerini emir etti, ve onu kendi geminin güvertesine çivileme sini söyledi. Alexander Makedonski. Büyük İskender’in komutanlığı ve diplomatik deha sayesinde, onun dev imparatorluğu Yunanistan’dan Hindistan’a kadar uzanıyordu. Jimnastik ve diğer yarışmalarda İskendere hiç eşit yoktu. Çocuk iken, o vahşi atı Bukefalosu evcilleştirilmişti, sonradan ona savaş atı olarak hizmet etti. Büyük İskender 32 yaşında öldü. İskender’in mumyalanmış cesedini iki yıl  sonra Batlamyus tarafından Mısır’a götürüldü ve Memphiste defin edildi. Ve daha sonra Alexandriaya geçirildi,  özellikle onun için düzenlenmiş tapınağa.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− one = 1

Pin It on Pinterest