Cum. Tem 19th, 2019

Avrupa Birliği’ni masonlar kurdu

2 min read

Avrupa Birliği’ni masonlar kurdu

Avrupa Birliği'ni masonlar kurduMasonlar, 18. Yüzyıl’dan itibaren Avrupa Birliği’ni kurmak için büyük çaba harcadı ve sonunda başardılar. Türkiye’de de çok güçlü olan Masonlar aleyhine yazı yazmak, cesaret isterdi. 12 Eylül’de Başbakan olan Bülend Ulusu da Mason‘du…
(…) Bugünkü Avrupa Birliği’ni kuran Almanya ve Fransa, biliyorsun II. Dünya Savaşı sonrasında düşman kardeşlerdi. Onları yan yana getiren, barıştıran ve AB’nin temellerini atan da böyle bir örgüttür. Adı; Moral Rearmament… Kısaca MRA yani.

Manevi Cihazlanma… Aynı Türkçe isimle İstanbul’da da faaliyet göstermişlerdi…

Örgütün kurucusu Amerikalı Lüteryan papazı Frank Bushman‘dı. Bu örgüt, ilk önce 1929’da I. Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’de, ‘Oxford Grubu‘ adıyla kurulmuştu. Daha sonra II. Dünya Savaşı patladı. Bunlar savaş yıllarında Almanya’da bazı Hitler karşıtı Nazilerle çok gizli ilişkiler kurmuşlar. Nazi askerleri de MRA üyesiydi, tabii bazıları.

İstanbul, Dünya Dinler Başkenti yapılacaktı

Derneğin kurucularından biri, eski İstanbul Valisi Prof. Fahrettin Kerim Gökay mesela.

Kısacık boyu var ama müthiş bir adam. Elinin uzanmadığı yer yok… Örgütün ismini de aynen almışlar; Manevi Cihazlanma. Beyoğlu Asmalımescit Sokağı’nda bir apartmanın üst katında faaliyet gösteriyorlardı.

Hem de 33. dereceden (Gökay’ın masonluk derecesi). Derneğin en gizli ve özel toplantıları onun Kadıköy, Göztepe’deki köşkünde yapılırdı. Derneğin tüm üyeleri masondu ve hepsi de aynı zamanda Circle d’Orient (Büyük Kulüp) üyeleriydi…

1960’daki 27 Mayıs askeri darbesinden önce Adnan Menderes hükümetine ilginç bir proje götürmüşlerdi. Projeye göre, İstanbul ‘Dünya Dinler Başkenti’ yapılacaktı. Fener Patrikhanesi’ni de, Vatikan gibi ayrı bir devlet yapmayı önermişlerdi.

Aytunç Altındal´dan teoriler

gazetevatan.com/aytunc-altindal-dan-10-teori-30800-galeri-politika-fotogaleri/?Sayfa=7 

0Shares

Bir cevap yazın

Atahun

Name

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Flag Counter