Çar. Haz 19th, 2019

“Ya Rabbi! Sen Türk ordusunu muzaffer et!

3 min read

Son İslam mücahidi Atatürk

Soralım o halde, 1937 yılında Filistin’e yönelik bir siyonist–haçlı Hıristiyan saldırısı olacağını haber alır almaz “Filistin’e el sürülmez” diye bir bildiri yayınlayarak Müslüman Filistinlilerin yanında olduğunu herkese gösteren İslam dünyasında “Son İslam Mücahidi”, “İslam’ın Kılıcı” olarak tanınan Atatürk mü dinsiz?
“Cenab–ı Hakk’ın yardım ve desteği bizimledir” diye geldiği ”Büyük Taarruz öncesi, “Ya Rabbi! Sen Türk ordusunu muzaffer et! Türklüğün ve Müslümanlığın, düşman ayakları altında, esaret zincirinde kalmasına müsaade etme! Rabbim, Yunanlıların kazandığını gösterme bana! Onlar kazanacaksa, şu gökkubbe benim başıma yıkılsın daha iyi!” diye yana yakıla dua eden Mustafa Kemal mi dinsiz?
Bir gece sofrada peygamberi küçültür şekilde konuşmalar yapanlara, elini masaya vurarak, “Kapatın bu bahsi, peygamberleri küçültmek isterseniz, kendiniz küçülürsünüz” diyen mi dinsiz? Çanakkale mahşerinden Bomba Sırtı olayını anlatırken gözleri yaşaran, “Türk milletinin bu yüksek imanı, Türk milletinin bu yüksek seciyesini görmeseydim, yaşamasaydım, onlara, ‘ben size ölmeyi emrediyorum!’ dediğim zaman, hiçbirisi kelime–i şehadet getirmeden koşmasaydı, onları öyle görmeseydim, istiklal harbine başlayamazdım” diyen Anafartalar kahramanı Atatürk mü dinsiz?

O gerçek bir Peygamber aşığı idi

ataturk-namaz-kilarmiydi“Yüzü nurânî, sözü ruhanî, rüşd–i rü’yette bedelsiz, sözünde sadık, hilmi mürüvvetçe başkalarına üstün olan Muhammed Mustafa, evvela bu hususi ve mümtaz vasıfları ile kabilesi içinde ‘Muhammedü’l–emin’ oldu. Ondan sonra ancak kırk yaşında nübüvvet ve kırk üç yaşında risâlet geldi.
Fahr–i Âlem Efendimiz tehlikeler içinde, sonsuz mihnetler karşısında yirmi sene çalıştı ve İslâm dinini kurmaya ait peygamberlik vazifesini ifaya muvaffak olduktan sonra vâsıl–ı a’lây–ı illiyyin oldu” diyen Hz. Peygamber âşığı gerçek Müslüman–Türk evlâdı mı dinsiz?  Kurtuluş Savaşı sırasında Yunanlılar tarafından yakılıp yıkılan yüzlerce camiyi onartıp yeniden inşa ettiren, hatta Eskişehir Mihalıççık Camii’ni cebinden 5000 lira verip yeniden yaptıran mı dinsiz? Her yıl Çanakkale Şehitleri için Çanakkale Mehmet Çavuş Abidesi önünde, Ramazan aylarında Sultanahmet, Hacı Bayram ve Zincirlikuyu Camilerinde şehitlerin ruhuna, kendi ecdadının ruhuna hatm–i şerif okutturan mı dinsiz? 23 Nisan 1920’de Cuma günü Hacı Bayram Veli Camii’nde kılınan namazın ardından Büyük Millet Meclisi’ni, Kur’an–ı Kerim hatimleri, Buhari–i Şerif okumaları ile açtırtan Gazi Paşa mı dinsiz?  7 Şubat 1923 tarihinde öğle namazını cemaatle birlikte Balıkesir Zağnos Paşa Camii’nde kılan, şehitler için okunan mevlidden sonra minbere çıkan ilk ve tek cumhurbaşkanı olarak hutbe veren, İslam’ı ve onun temel kaynağı olan Kur’an–ı Kerim’i, sonra Peygamberimizin yaşayışı ve nasıl örnek alacağımızı, camilerin toplum hayatındaki işlevi, hutbelerin anlaşılır olması ile ilgili bilgiler veren Mustafa Kemal mi dinsiz? “Müslümanlıkta rahiplik yoktur, mukaddes mihrabı cehlin elinden alıp ehlinin eline vermek zamanı gelmiştir” diyen devlet ve millet adamı mı dinsiz? 623 senelik ulu çınarı kurutan, yıktıranlar Müslüman, yıkılmış harabeden Türkiye Cumhuriyeti’ni inşa edip bizi bağımsızlığımıza tekrar kavuşturan dinsiz! Parçalanmamız ve işgalin anlaşması Sevr’i kabul edenler Müslüman, Lozan’da “azınlıklar, gayrimüslimlerdir, Müslümanlar bu milletin tâ kendisidir” diyerek, Hacı Bektaş gönlüyle mayası atılan Türk Milleti tanımını İslam’la buluşturan, milleti birleştiren, kardeş eden dinsiz! El–insaf!
kaynak: yenimesaj.com.tr/gundem/ataturk-bu-milletin-inancidir-h13035007.html
0Shares

Bir cevap yazın

Atahun

Name

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.