MHP Millet Vekilleri Başkanlığa Karşı

MHP Muhalif Millet Vekilleri Başkanlığa Karşı Olduklarını Açıkladılar. 
MHP’den ihraç edilen edilen MHP Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ, Halaçoğlu, Ok ve Okutan düzenledikleri basın toplantısında Başkanlık sisteminin Türkiye’yi bölünmeye götüreceğini açıkladılar.

MHP’den ihraç edilme girişimiyle karşı karşıya kalan MHP Genel Başkan adayı, Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Grup adına ilk konuşmayı yapan Halaçoğlu, Başkanlık sistemine böyle bir atmosferde gidilmesine tepki gösterdiklerini açıkladı.

TABANDA ÇOK BÜYÜK TEPKİ VAR

Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu: “Parlamenter sistemde ne eksiktir. Yasa mı çıkartılamamaktadırlar yoksa çıkardıkları yasayı mı uygulamakta zorluk çekmektedirler. Bunların hiçbirisi değildir.

MHP yönetimi sözünde duracaksa Başkanlık sisteminin gelmemesi gerekiyor. Çünkü daha önce Başkanlığa destek verilmeyeceği açıklanmıştı.

Tabanda çok büyük bir tepki var başkanlığa karşı. Türk milletinin de tek başına bir kişiye ülkeyi yönettirmeyi istemediğini biliyoruz. Bu konunun Meclis’ten geçmemesi için elimizden geleni yapacağız. Sadece MHP içerisinden değil, AKP içerisinden de başkanlığa karşı olacak vekiller olabilir.”

OMUZ OMUZA VERELİM

Isparta Milletvekili Nuri Okutan:  “Türkiye bir kuşatılmışlık altında. Burada muhalefet ve iktidar omuz omuza durarak bu kuşatılmışlığı kaldırmalı. Hepimiz omuz omuza vererek bu sistemdeki problemleri giderelim.”

Kaynak: Yeni Çağ Gazetesi

0Shares

Bir cevap yazın