internete reklam verme

internete reklam verme, arama motorlarına reklam vermek size müşteri kazandırmaktadır. Arama motorlarının en en önemlisi google reklam payının büyük bir oranını elinde tutmaktadır. Googe reklam ücretleri sattığınız ürünlere göre değişiklik göstermektedir. her kelimenin google‘da bir TBM’i vardır. yeni reklam verenler için ilk 7 gün çok önemlidir kelime seçme ve maliyet hesap etme, anahtar kelimeleri doğru girme gibi ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bir reklam veren olarak maalesef çok fazla anahtar kelimede gereksiz tıklama alan siteler gereksiz maliyetlere sebep olmaktadır.

internet-reklam-verme-google

intetnet reklamı verirken dikkat edilecek hususlar, mesela siz “internet reklamı” kelimesinde çıkmak istiyorsunuz ve reklamınızı açtınız. eğer bunu tam eşleme yapmaz iseniz mesela sıralı eşme yaptıysanız bu anahtar kelime a internet reklamı, n internet reklamı, c internet reklamı vb saçma sapan kelimelerde çıkacak ve bunları arayan müşteriler reklamlarınıza bilinçsiz bir şekilde tıklayarak sizin bütçenize olumsuz etki yapacaktır yani siz doğru kelimede doğru müşterileri yakalamakta zorluk çekeceksiniz.

Kampanya düzeyinde negatif anahtar kelimeleri girerek bu gereksiz tıklamaları engelleyebilirsiniz. Eğer ciddi bir reklam kampanyası oluşturmak ve internetten dönüşüm elde etmek istiyorsanız google reklam ajansları ile çalışmanızı tavsiye ederiz. internet reklamı

0Shares

1 Comment

Bir cevap yazın