Sal. Nis 7th, 2020

Evde Bakılacak En İyi Köpek Cinsleri

2 min read

Evde Bakılacak En İyi Köpek Cinsleri Özellikle şehirlerde yaşayan insanların evde köpek barındırması çoğu zaman sorun olmaktadır. Peki şehirde evinizde rahatlıkla besleye bileceğiniz köpek cinsleri var mıdır? İşte evlerde en çok beslenen köpek cinsleri ve özellikleri 

Havanese köpeği özellikleri, Küba’da ilk olarak ortaya çıktığı bilinmektedir. 4 ile 8 kg arasında olabilirler. Havanese Sevecen, Zeki, Oyuncu, Nazik köpeklerdir.  Evde rahatlıkla beslenebilir. 

PUG köpeği özellikleri, Çin kökenli bir süs köpeği ırkı. Kırışık bir yüze, basık bir burna ve sarmal bir kuyruğa sahiptir. Farklı renklerde görülebilen kısa ve parlak bir kürkü; iyi gelişmiş, kaslı ve köşeli bir vücudu vardır. Pug cinsi köpekler, küçük boyuna ve karakterine istinaden multum in parvo olarak tanımlanır. 

Shih-Tzu köpeği özellikleri, Bu köpeğin ana vatanı Çin olarak bilinmektedir. Evde bakabileceğiniz nadir köpek cinslerinden biridir.  Uzun ve yumuşak tüyleri ile kendini gösterir. Kelime anlamı olarak Aslan Köpeği anlamına gelir. Küçük bir köpektir kısa bir burna büyük derin ve koyu gözlere sahiptir. Çok sakin ve akıllı bir köpektir. Eğitimi diğer köpeklere göre çok kolaydır

Boston Terrier köpeği özellikleri, ABD Kökenli bir köpektir. Ortalama 15 yıl civarından yaşar, 4 ile 10-11 kg arasındadır. Renkleri siyah beyazdır. 

Buldog köpeği özellikleri, 7 ile 10 yıl arasında yaşar.  Sevimli ve evden beslemeye uygundur. İngiltere’de boğa ve ayı dövüşleri için üretilmiş bir köpek ırkı. Buldog adı, İngilizce bull ve dog sözcüklerinin bir araya gelmesiyle türetilmiştir. 

Chihuahua köpeği özellikleri, Köpek türlerinin en küçüğü denilebilir. Chihuahua evde beslemeye uygundur. Adını Aztek eyaleti Chihuahua’dan alır. Bu köpeğin renkleri Siyah, Beyaz, Fawn, Çikolata Rengi, Krem Rengi, Altın Rengi. 

 

1 thought on “Evde Bakılacak En İyi Köpek Cinsleri

Bir cevap yazın

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Yandex.Metrica Flag Counter