ahşappalet

ahşap palet

ahşap palet

Ahşap Palet,  ahşap palet nerelerde kullanılır? hasseten taşınması zor olan yiyecek, giyecek ve diğer ürünlerin nakliyesinin rahatlıkla yapılabilmesi için kullanılmaktadır.

Özellikle İthalat, İhracaat ve Gıda Sanayiinde çokça kullanılmaktadır. Firmalar bu alandaki boşluğu doldurmak için

Ahşap paletler preslenmiş tahta lifleri, talaş ve organik reçinelerin bir kombinasyonu. Kalıplanarak imal edildiğinden hem istenilen şekil kolayca veriliyor hem de çivi kullanımına gerek kalmıyor.

Palet formunda en önemli ayrıntının, paletlerin alt tarafında forklift kollarına uygun kanalların yapılması olduğu ifade edilen paletler, yükler, ambarlarda ve fabrika içinde kolay sevk edilebilmeleri için tane mal hâlinde oluyor.

ahşap-paletler ahşap palet, Tane malların sevkiyatında paletimsi adı verilen araçlar kullanılıyor.
Klasik paletler, alt taban ve üst taban olmak üzere bir çift tabandan oluşmakla birlikte, bu iki taban arasındaki kirişler vasıtası ile birbirinden ayrılan tabanlar, forklift çatalı gibi taşıma ve iletim araçlarının paletleri ile kolayca kavranabiliyor.
Tabanlar, kirişlere dik doğrultuda döşenmiş taban malzemelerinden oluşuyor. Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO), konteyner paletleri konusunda standart boyutlar kabul etmiştir. Bu paletler ISO paletleri diye de bilinmektedir. ISO paletlerinin boyutları santimetre olarak 80×100, 80×120, 100×120, 120×160 ve 120×180 şeklindedir.
Yurt içi veya yurt dışına satılan malların nakli esnasında zarar görmemesi için yapılan ambalajlarda, keresteden imal edilen palet kullanılıyor.

ahşap-paletler

ahşap palet firmaları >>

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ninety four − = 84