Yandex Site Ekleme Nasıl Yapılır

yandex-site-ekleme-nasil-yapilir

yandex-site-ekleme-nasil-yapilirYandex Site Ekleme Nasıl Yapılır, Bir sitenin Yandex arama sonuçlarında görünmesi için, robotun siteyi dizinlemesi gerekir. Diğer sitelerden (başkalarının sitelerinden) sitenize yönlendiren bağlantılar varsa, sitenin özellikle eklenmesi gerekmez; büyük olasılıkla otomatik bulunur ve dizinlenir. Henüz sitenize yönlendiren bağlantılar yoksa, varolan siteyi robota bildirmek için “Yeni site bildirimi” formundan yararlanabilirsiniz. Yeni site bildirimi, ilgili sitenin “Sitelerim” bölümüne eklenmesiyle de yapılabilir. Yandex’e Site Ekleme

URL’yi eklemenin, sitenin dizinleneceğini ya da hemen dizinleneceğini garanti etmediğini lütfen unutmayın.

İndekste hangi sayfalar bulunur

Robotun toplam kaç sayfayı dizinlediğini, bunların hangilerinin arama sonuçlarına girdiğini ve hangilerinin girmediğini öğrenmek için, site dizinleme hakkında daha eksiksiz bilgilerin sunulduğu Yandex.Webmasterservisine kaydolabilirsiniz. Bazı durumlarda, dizinlenmiş olmalarından bağımsız olarak, sayfaların geçici bir süreyle arama sonuçlarında gösterilmeyebileceğine dikkat edin.

Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz (örneğin, sitenin tam olarak hangi alt etki alanlarının dizinlendiği), sorgu diliişleçlerinden (host veya rhost) yararlanabilirsiniz.

Yandex Site Ekleme Nasıl Yapılır

4 thoughts on “Yandex Site Ekleme Nasıl Yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ninety one − 85 =

Pin It on Pinterest