yabancılara oturma izni yeni yasa 2020

yabancılara oturma izni yeni yasa 2020

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yeni verilerine göre 2020 yılında yabancılara turuzim amaçlı ikamet izni / oturma izni uzatma yapılamayacaktır. 2019 yılında başvuru yapanlar oturma izni uzatma yapabileceklerdir. 2020 yılında Türkiye’ye yeni gelen yabancı ülke vatandaşları ise 1 yıllık turizm amaçlı ikamet izni alacaklardır.

ikamet tezkeresi süresi biten yabancı

İkamet izni süresi 2020 yılında biyen yavancı ülke vatandaşı ikamet süresi bitmeden önce Türkiye’de çalışma izni yaparak kalabilecektir. Türkiye’de çalışma izni ile kalmak isteyen turizm amaçlı ikamet izni olanlarda bu haktan faydalanabilirler. Turizm amaçlı ikamet izni uzatma yapacak olan yabancı ülke vatandaşları 60 günden süresi daha az kalıyorsa oturma izni uzatma başvurusunu 2019 yılına yetişirse yapabilecek. Türkiye’de Nasıl Kalabilirim? Daha fazla için yazıyı oku Oturma İzni Bitti mi?

ikamet izni başvuruları esnasında yalan beyanda bulunduğu anlaşılan ilgili yabancılar haklarında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 206 ncı maddesi uyarınca işlem yapılarak, ikamet izni başvuruları reddedilecek, ikamet izni verilmişse iptal edilecek ve sınır dışı işlemleri başlatılacaktır. İlgililere önemle duyurulur.

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica