Per. Şub 27th, 2020

Yabancılar nasıl oturma izni alır

3 min read
Yabancılar nasıl oturma izni alır

Türkiye’ye turizm amaçlı olarak gelen ve daha sonra kısa süreli 1 yıllık ikamet izni almak isteyenler hangi aşamaları takip eder. Yabancıların oturma izni için gerekli evrakları nelerdir. Nasıl Türkiye’de ikamet izni başvuru yaparak oturma izni alabilir. 

Yabancılar nasıl oturma izni alır, Nasıl Başvuru yapılır?

Öncelikle vize süresi bitmeden önce yabancılara özel 1 yıllık sağlık sigortası kestirerek e-ikamet.goc.gov.tr adresine girerek ilk kez başvuru yapıyorum seçeneğini takip ederek kişisel bilgilerini ve sağlık sigortası poliçesini bilgilerini girerek randevu oluşturur, Kendisine en yakın göç idaresinden randevu alarak verilen tarih ve saatte orada olur. Daha sonra ise memurlar hangi evrakların hazırlanması gerektiğini bir dosya halinde yazarak yabancıya teslim eder; yabancı 30 gün içinde evrakları toparlayarak aynı göç idaresine teslim eder. 

Oturma izni başvurusu 

Oturma izni başvuru işlemleri için yabancılara özel sağlık sigortası yapılarak ikamet başvuru randevunuz yapılmaktadır. Yabancı ülke vatandaşlarına oturma izni alıyoruz. 

Türkmenistan oturma izni başvuru 

Türkmenistan vatandaşlarına ikamet izni başvurusu yapılmaktadır. Türkmenlere oturma izni uzatma ve yeni başvuru yapılmaktadır. İster e ikamet randevu ve sağlık sigortası alma isterseniz bütün işleriniz için size hizmet sunmaktayız. Türkmenistan vatandaşlarına ikamet izni başvurusu yapılmaktadır. Türkmen vatandaşlara 1 yıllık ikamet izni başvurusu yapılmaktadır. 

Özbekistan vatandaşlarına oturma izni

Özbekistan uyruklu pasaportu olanlara ikamet izni randevusu alınır. Yabancılara özel sağlık sigorta kesilerek sizlere oturma izni başvurusu yapılır. Türkiye’de e ikamet başvuru işlemleriniz için bizi arayabilirsiniz. Oturma izni başvuru işlemleri için 7/24 hizmet yapılmaktadır. Özbekistan vatandaşlarına oturma izni uzatma, Özbekistan vatandaşlarına ikamet izni uzatma işlemleri için sizlere hizmet sunuyoruz. 

Kırgızistanlılara oturma izni başvuru yapma

Kırgız vatandaşlarına Türkiye’de kısa süreli turizm amaçlı ikamet izni başvurusu yapılmaktadır. Kırgızistan vatandaşlarına ister yeni başvuru veya uzatma işlemleri olsun sizlere hizmet sunuyoruz. İkamet izni başvuru işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Kırgız vatandaşlarına Türkiye’de e ikamet başvuru işlemleri yapılmaktadır. 

Azerbaycan ikamet izni başvurusu

Azerbaycan vatandaşlarına ikamet izni başvurusu yapılmaktadır. Azerbaycanlılara oturma izni yeni başvuru fiyatları 1.100 ₺ den başlayan fiyatlarla ikamet izni alınmaktadır. İkamet izni / oturma izni başvurusu için bizi aramanız yeterlidir. Bütün işleriniz tek dosya halinde hazırlanır ve göç idaresine siz teslim edersiniz. 

Oturma izni başvuru fiyatları

  • Türkmenistan vatandaşı oturma izni uzatma (2019) fiyatı: 800 ₺
  • Özbekistan vatandaşı ikamet izni uzatma (2019) fiyatı: 1.200 ₺
  • Azerbaycan vatandaşı ikamet izni uzatma (2019) fiyatı : 1.200 ₺
  • Kırgızistan vatandaşı ikamet izni uzatma (2019) fiyatı: 1.200 ₺

Bir cevap yazın

Atahun

Name

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Yandex.Metrica