guava meyvesi fiyatları

guavaguava meyvesi fiyatları, Kansere karşı savaştaki faydalarıyla bilinen guava bitkisinin kullanıldığı tek alan bu değil. Kanserin haricinde pek çok hastalığa karşı korumaya sağlayan guava, kozmetik sektörü için de vazgeçilmez bitkilerden birisi. Ülkemizdeki guava üretimi arttıkça, bu meyvenin mucizelerine daha yakından şahit olacağız. Konu bağışıklık sistemi olunca C vitamininden bahsetmeden olmaz. Guavanın hoş görüntüsünün altında tam bir C vitamini deposu gizli. C vitamini bakımından en zengin kaynaklardan birisi olan guava, portakaldan 4 kat daha fazla C vitamini içeriyor.

Guava üzerine araştırma yapan Doktor Manoj K. Ahuja bu mucizevi bitkinin içeriğindeki bileşenler sayesinde prostat kanserine yakalanma riskini önemli ölçüde azalttığını, göğüs kanserinde de hücrelerin büyümesini engellediğini belirtiyor.

Guava, yüksek lif oranı ve düşük glisemik endeksiyle şeker hastaları için vazgeçilmez bir gıda olacak gibi. Guava, düşük glisemik endeksiyle şeker seviyesinin aniden artmasını engellerken, lif bakımından zengin oluşuyla da şeker seviyesinin düzenlenmesine yardımcı oluyor.

Guava, vücudun sodyum ve potasyum dengesini sağlayarak kan basıncını düzenliyor ve hipertansiyon hastalarının imdadına yetişiyor. Guava ayrıca kalp hastalarının sorunu olan kötü kolesterolü düşürüp, iyi kolesterolün yükselmesine yardım ediyor.

 

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica