Bahçeli: Terörle mütareke hayasızca ilerletilmektedir | |

Bahçeli: Terörle mütareke hayasızca ilerletilmektedir

Bahçeli: Terörle mütareke hayasızca ilerletilmektedir

Devlet BAHÇELİ, MHP

AKP iktidarını sert dille eleştiren MHP Genel Başkanı Bahçeli PKK’yla pazarlık masasına oturanların, analar ağlamasın bahanesiyle ihaneti maskelediklerini söyledi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Aydın ve Denizli’de vatandaşlara seslendi. MHP lideri Aydın’da yaptığı konuşmada  ihanet  sürecinde sık sık dile getirilen “Analar ağlamasın” sözlerine de konuşmasında değindi. “Yıllardır annelerimizin mübarek gözyaşları istismar edildi. Yıllarca annelerimizin korkuları üzerinde oynandı. Annelik duygusu hiç bu kadar aşındırılmadı. Annelik vicdanı hiç bu kadar sarsılmadı” diye konuşan Bahçeli şunları kaydetti:  “Bir yanda PKK’yla pazarlık masasına oturdular, diğer yanda analar ağlamasın bahanesiyle ihaneti maskelediler. Bir yanda İmralı’da gece gündüz taviz ve teslimiyet mesaisine kaldılar, diğer yanda analar ağlamasın sözünün arkasına saklandılar. Analarımız ağlamaya devam etti. Teröriste dağdaki genç dediler, şehit analarını bir kez daha ağlattılar. Katille maktulü aynı kefeye koydular, şehitlerimizin kemiklerini sızlattılar. Mehmetçikleri ensesinden vuran canavarlarla kan pazarı kurdular. Türklüğe kefen biçen kahpelerle BOP kafesine girdiler. İslam’a zehir saçan, kin kusan; Müslümanlara ölüm yağdıran kiralık tetikçilerle aynı yolun yolcusu oldular.”

İktidarı çözüm süreci üzerinden eleştirmeye devam eden Bahçeli, “Allah’la aldatma bunların mesleğidir” derken, “Davutoğlu Aydın’a geldiğinde birden bire bu toprakların Türk yurdu olduğunu fark etmiştir. Fakat aynı Davutoğlu Adıyaman’a gidince başka, Bitlis’e varınca başka, ama Aydın’a gelince bambaşka dil kullanmaktadır. Diyarbakır’da serok Ahmet, Adıyaman’da mele Ahmet, Osmaniye’de Ahmet Sani olan; Doğu’da Kobani’yi selamlayan, Kandil’e gülücükler saçan, Batı’da bayrak diyen, Türkmen ve Yörük sömürüsü yapan Davutoğlu’nun ayarı hepten bozulmuş, şaftı tamamen kaymıştır. Başbakan’ın kartvizitinde boş yer kalmamıştır. Başbakan unvan konusunda rekor kırmıştır.”  Davutoğlu’nun Mersin mitinginde kendisi ve MHP’ye yönelik eleştirilerini anımsatan Bahçeli, “Davutoğlu, şahsımı hedef alarak, 2002’de Türkiye’nin itibarını sorgulamıştır. TSK’nın kendi silahlarını kullanıp kullanmadığını yargılamıştır. Durmamış, yorulmamış, kontrolsüz şekilde milli gemimizin olup olmadığını tartışmıştır. Sayın Davutoğlu, gemiden kastın bakan ve Başbakan çocuklarının filolarıysa, elbette bizim ne milli ne de gayri milli bir gemiciğimiz dahi olmamıştır. Davutoğlu, Erdoğan’ın limanında demirli duran, evlatlarının üstüne kayıtlı gemileri milli olarak görüyorsa, bunu da yutturacağını sanıyorsa, merak buyurmasın er geç Aydınlıdan hak ettiği cevabı alacaktır. 2002’de TSK’nın kendi silahlarını kullanmadığını utanmadan söyleyen Davutoğlu şunu bilmelidir ki; Terörü 2002’de sıfırlayan milletten desteğini alan TSK’dır. Dün silahlar teröristlere çevrilmişti. Bugün ise süngü düşmüştür. Dün terörle mücadele onurluca yürütülüyordu. Bugün ise terörle mütareke ve müzakere hayasızca ilerletilmektedir. Şu günlerde askeri kışlalara kapatan, polisleri karakollara hapseden, TSK’ya silah bıraktıran, TSK’nın elini tutan, özel adamlarıyla birlikte Davutoğlu ve saraydaki ağasıdır. Davutoğlu’nun konuşacak yüzü yoktur. Savurduğu yalan, öğüttüğü aldatmadır.” Bahçeli, daha sonnra Denizli’de de miting yaptı.

dr. devlet bahçeli

0Shares

admin

Bir cevap yazın